Grelot, brzytwa 6/8, "Medaille d'Or Paris 1931", czarny celidur

Unikatowa i piękna brzytwa Le Grelot stanowiąca re-edycję modelu, który otrzymał złoty medal na konkursie w Paryżu w 1931 roku. Ostrze brzytwy w rozmiarze 6/8 o unikalnej wklęsłości 1/2 z klasycznym zaokrąglonym czołem jest obustronnie satynowane oraz nosi dumne logo zwycięzcy konkursu z 1931 roku. Rączka wykonana z czarnego celidoru.

TI-A-GRELOT-6/8-275-PN

599,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 59 loyalty points. Your cart will total 59 loyalty points that can be converted into a voucher of 29,50 zł.

More info

Unikatowa i piękna brzytwa Le Grelot stanowiąca re-edycję modelu, który otrzymał złoty medal na konkursie w Paryżu w 1931 roku. 

Ostrze brzytwy w rozmiarze 6/8 o unikalnej wklęsłości 1/2 z klasycznym zaokrąglonym czołem jest obustronnie satynowane oraz nosi dumne logo zwycięzcy konkursu z 1931 roku.

Brzytwa przeznaczona do ciężkiej pracy na długie lata. Ostrze wykute ręcznie zostało ozdobione tradycyjną czarno złotą akwaportą wpasowując się w czarno srebrną stylistykę brzytwy.

Stal, z której zostało wykonane jej ostrze to sławny wysoko węglowy CARBONSONG C135 wykonany wg przepisu samego Thiers Issarda dający brzytwie niebywałą ostrość i jednocześnie zachowujący tę ostrość dłużej niż w przypadku zwykłej stali węglowej.

Jednak ostrze jest inne niż ostrza Thiers Issard - to ma unikatową dziś wklęsłość 1/2 oraz cechy specyficzne dla manufaktury Le Grelot.

Rączka została wykonana z czarnego celidoru. 

Brzytwa jest doskonałym narzędziem do golenia. Dobrze leży w dłoni i doskonale pozwala sobą manewrować z łatwością dochodząc do trudno dostępnych miejsc. Rozmiar 6/8 pozwala komfortowo i bez większego wysiłku golić każdy, nawet ten najtwardszy, pokręcony i kilkudniowy zarost.

Brzytwa jest gotowa do komfortowego użytkowania - jest ekstremalnie ostra i nie wymaga ostrzenia przed pierwszym goleniem.

Brzytwa jest sprzedawana w kartonowym etui firmowym Le Grelot.

Wysyłka kurierem gratis.

Cena dotyczy brzytwy – akcesoria widoczne na zdjęciach do zakupienia osobno.

Stal CARBONSONG C135

Stal węglowa CARBONSONG C135 to stal zrobiona wg przepisu dawnej stali z Sheffield, ale zawierająca więcej węgla niż stal historyczna. CARBONSONG C135 zawiera aż 1,35% węgla. Przykładowo stal, z której w Japonii robione są miecze samurajskie zawiera od 1.4% do 1.6% węgla.

Historia manufaktury GRELOT

Manufaktury Thiers Issard i Le Grelot były największymi wytwórcami brzytew w Thiers na początku XX wieku i swoimi głównymi konkurentami. Manufaktura Le Grelot Hospital produkowała brzytwy począwszy od 1910 roku (oficjalnie do rejestru producentów brzytew została wpisana w 1912 roku i zarejestrowała wtedy swoje loga) aż do całkowitego zatrzymania produkcji w 1985 roku kiedy to na świecie prawie już nikt nie golił się brzytwą, a nic jeszcze nie zapowiadało renesansu tradycyjnego golenia. Brzytwy Le Grelot Hospital (firma zrezygnowała z umieszczania członu Hospital w 1957 roku) były doceniane i nagradzane w wielu konkursach. To właśnie Grelot stworzył legendarne modele takie jak "Dandy", "Special Coiffure" i wiele innych legendarnych modeli.

Niestety manufakturze nie udało się uratować przed negatywnym wpływem nadchodzących jednorazówek pomimo, że podejmowano próby ratowania zakładu i produkowano nawet żyletki markowane Grelot oraz pasty szlifierskie.

W 1996 część udziałów niemal upadłej manufaktury zakupił Gilles Reynewaeter, właściciel Thiers Issard, a w 2002 roku wykupił resztę udziałów. Dzisiaj manufaktury Thiers Issard i Grelot to jedno, a Thiers Issard niedawno rozpoczął produkcję najsławniejszych modeli linii Grelot za pomocą metod z 1910 roku.

Po ponad 100 latach współistnienia i konkurowania Thiers Issard oraz Hospital są jednym głosem unikalnej tradycji.

Historia manufaktury THIERS ISSARD

Początki manufaktury brzytew Thiers-Issard sięgają 1884 roku kiedy to dziesięcioletni Pierre Thiers rozpoczął praktyki u kowala. Jako uczeń mistrza kowalstwa pracował sześć dni w tygodniu. Po kilku latach praktyk doszedł do takiej wprawy, że potrafił uderzyć młotem kowalskim nawet 10 000 razy w ciągu jednego dnia, a w każdej ręce potrafił udźwignąć ciężar o wadze około 80kg. Mając 24 lata Pierre Thiers otworzył własny zakład kowalski, któremu nadał nazwę Thiers-Issard. Nazwa manufaktury pochodzi od nazwiska założyciela zakładu i nazwiska jego żony, tak by wyróżniać ją na tle innych kuźni, które prowadzili krewni Pierre Thiersa. Pierre Thiers pracował w swoim zakładzie aż do śmierci, która miała miejsce w 1929 roku. Po jego śmierci firmę prowadziła z powodzeniem jego żona wraz z synem. Dopiero zmiany powojenne negatywnie wpłynęły na zakład i popadł on w problemy finansowe. W 1985 roku manufakturę przejął Gilles Reynewaeter, którego przodkowie wytwarzali rączki do brzytew i noży, i zaopatrywali w nie także manufakturę Thiers Issard. Gilles do momentu zakupu manufaktury zajmował się wyłącznie produkcją noży i sztućców, ale od lat 90-tych wznowił produkcję brzytew w zakładzie, która stanowi zaledwie 3% całej wytwórni. 
Nowy właściciel skrupulatnie pielęgnuje tradycję Pierre Thiersa, wybierając do produkcji rączek brzytew najszlachetniejsze materiały jak np. kość bawołu, drewna egzotyczne czy kość słoniową. Każda brzytwa wykonana jest z ogromną starannością i stanowi potwierdzenie mistrzostwa manufaktury Thiers-Issard. 
Warto wspomnieć, że obecny właściciel manufaktury stworzył własny przepis na stal, która zawiera więcej węgla przez co brzytwa jest dłużej ostra i twardsza. Przekłada się to na większy komfort użytkowania i rzadszą konieczność ostrzenia brzytew.

Data sheet

Szerokość ostrza: 6/8

Rodzaj stali: stal węglowa

Czoło brzytwy: zaokrąglone

Wklęsłość ostrza: 1/2

Materiał wykonania: cellidur

Kolor uchwytu: czarny

Products in the same category

Customers who bought this product also bought: