No products
Unikatowy model brzytwy Thiers Issarda wykonany z historycznego blanka w rozmiarze 6/8 z przepięknym ornamentem wykutym na grzbiecie brzytwy zwanym historycznie "treble clef" czyli "potrójnym kluczem wiolinowym". Pozostała część ostrza nosi logo upamiętniające datę powstania legendarnej manufaktury. Rączka wykonana z rzadkiej odmiany palisandru afrykańskiego (dołączamy certyfikat pochodzenia).
TI A-C6-6/8-275-PALAF COLLECTOR
Currently not in stock
By buying this product you can collect up to 138 loyalty points. Your cart will total 138 loyalty points that can be converted into a voucher of 69,00 zł.
Unikatowy model brzytwy Thiers Issarda wykonany z historycznego blanka w rozmiarze 6/8 z przepięknym ornamentem wykutym na grzbiecie brzytwy zwanym historycznie "treble clef" czyli "potrójnym kluczem wiolinowym". Pozostała część ostrza nosi logo upamiętniające datę powstania tej legendarnej manufaktury. Ostrze polerowane na matowo zgodnie z zamysłem jej twórcy sprzed niemal stu lat o wklęsłości 1/1.
Doskonałym uzupełnieniem tego przepychu jest rączka wykonana z pięknego kawałka unikatowego palisandru afrykańskiego. Do brzytwy dołączamy certyfikat uczciwego pochodzenia tego kawałka palisandru wg zasad Fair Trade oraz numer ewidencyjny kawałka drewna, z którego wykonano rączkę. Jest to rzadki rarytas.
Brzytwa jest ekstremalnie ostra i jest swojego rodzaju białym krukiem nie spotykanym wśród współczesnych brzytew. Jest to edycja limitowana, kolekcjonerska Thiers Issarda, co wcale nie umniejsza jej funkcjonalności i trwałości.
Doskonałe narzędzie do golenia dające sobie radę z nawet najtwardszym zarostem.
Brzytwa jest sprzedawana z eleganckim firmowym skórzanym etui Thiers Issarda.
Akcesoria ze zdjęć do zakupienia osobno.
Historia manufaktury
Początki manufaktury brzytew Thiers-Issard sięgają 1884 roku kiedy to dziesięcioletni Pierre Thiers rozpoczął praktyki u kowala. Jako uczeń mistrza kowalstwa pracował sześć dni w tygodniu. Po kilku latach praktyk doszedł do takiej wprawy, że potrafił uderzyć młotem kowalskim nawet 10 000 razy w ciągu jednego dnia, a w każdej ręce potrafił udźwignąć ciężar o wadze około 80kg. Mając 24 lata Pierre Thiers otworzył własny zakład kowalski, któremu nadał nazwę Thiers-Issard. Nazwa manufaktury pochodzi od nazwiska założyciela zakładu i nazwiska jego żony, tak by wyróżniać ją na tle innych kuźni, które prowadzili krewni Pierre Thiersa. Pierre Thiers pracował w swoim zakładzie aż do śmierci, która miała miejsce w 1929 roku. Po jego śmierci firmę prowadziła z powodzeniem jego żona wraz z synem. Dopiero zmiany powojenne negatywnie wpłynęły na zakład i popadł on w problemy finansowe. W 1985 roku manufakturę przejął Gilles Reynewaeter, którego przodkowie wytwarzali rączki do brzytew i noży, i zaopatrywali w nie także manufakturę Thiers Issard. Gilles do momentu zakupu manufaktury zajmował się wyłącznie produkcją noży i sztućców, ale od lat 90-tych wznowił produkcję brzytew w zakładzie, która stanowi zaledwie 3% całej wytwórni.
Nowy właściciel skrupulatnie pielęgnuje tradycję Pierre Thiersa, wybierając do produkcji rączek brzytew najszlachetniejsze materiały jak np. kość bawołu, drewna egzotyczne czy kość słoniową. Każda brzytwa wykonana jest z ogromną starannością i stanowi potwierdzenie mistrzostwa manufaktury Thiers-Issard.
Warto wspomnieć, że obecny właściciel manufaktury stworzył własny przepis na stal, która zawiera więcej węgla przez co brzytwa jest dłużej ostra i twardsza. Przekłada się to na większy komfort użytkowania i rzadszą konieczność ostrzenia brzytew.
Szerokość ostrza: 6/8
Rodzaj stali: stal węglowa
Czoło brzytwy: zaokrąglone
Wklęsłość ostrza: 1/1
Materiał wykonania: drewno egzotyczne
Kolor uchwytu: drewno