Thiers Issard, brzytwa 7/8, "La Legende", Grelot(!), haczykowaty nos, czarny róg

Przepiękna brzytwa w rozmiarze 7/8 z haczykowatym czołem, grawerowanym grzbietem z rączką z ciemnego rogu bawołu. Ostrze tej brzytwy to prawdziwy unikat, bowiem zostało ono wykute w formie legendarnego Grelota tzn. jej szyjka płynnie się łączy z ostrzem, a chwyt pod szyjką jest półkolisty obustronnie ząbkowany. Dzięki temu brzytwa jest nieznacznie masywniejsza zachowując nadal wklęsłość 1/1.

A-SING-7/8-188-CN

1 480,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 148 loyalty points. Your cart will total 148 loyalty points that can be converted into a voucher of 74,00 zł.

More info

Przepiękna brzytwa w rozmiarze 7/8 z haczykowatym czołem, grawerowanym grzbietem z rączką z ciemnego rogu bawołu.

Ostrze tej brzytwy to prawdziwy unikat, bowiem zostało ono wykute w formie legendarnego Grelota tzn. jej szyjka płynnie się łączy z ostrzem, a chwyt pod szyjką jest półkolisty obustronnie ząbkowany. Dzięki temu brzytwa jest nieznacznie masywniejsza zachowując nadal wklęsłość 1/1.

Stal, z której zostało wykonane jej ostrze to sławny wysoko węglowy CARBONSONG C135 wykonany wg przepisu samego Thiers Issarda dający brzytwie niebywałą ostrość i jednocześnie zachowujący tę ostrość dłużej niż w przypadku zwykłej stali węglowej.

Wypolerowanie ostrza na lśniący połysk dodaje brzytwie niepowtarzalnego stylu, a haczykowate czoło doskonale sprawdza się w modelowaniu konturów zarostu i nadaje jej drapieżnego charakteru.

Stylistyka ostrza to połączenie bogatej ornamentyki graweru na grzbiecie, nienarzucającej się akwaforty na ostrzu nawiązującej do daty powstania manufaktury oraz ascetyki ostrza ograniczającej się do piękna formy i mistrzowsko nadanego kształtu. Dzięki temu bogactwo zdobień nie psuje minimalistycznego wizerunku brzytwy.

Rączka została wykonana z polerowanego kawałka rogu bawoła o bardzo ciekawej fakturze. Dzięki temu brzytwa jeszcze piękniej się prezentuje.

Z drugiej strony brzytwa jest doskonałym narzędziem do golenia. Dobrze leży w dłoni i mimo większego rozmiaru doskonale pozwala sobą manewrować i dochodzić do trudno dostępnych miejsc. Jej ciężar pozwala komfortowo i bez większego wysiłku golić każdy, nawet ten najtwardszy, pokręcony i kilkudniowy zarost.

Brzytwa jest gotowa do komfortowego użytkowania - jest ekstremalnie ostra i nie wymaga ostrzenia przed pierwszym goleniem.

Brzytwa jest sprzedawana w eleganckim skórzanym etui firmowym Thiers Issarda.

Wysyłka kurierem gratis.

Cena dotyczy brzytwy – akcesoria widoczne na zdjęciach do zakupienia osobno.

Stal CARBONSONG C135

Stal węglowa CARBONSONG C135 to stal zrobiona wg przepisu dawnej stali z Sheffield, ale zawierająca więcej węgla niż stal historyczna. CARBONSONG C135 zawiera aż 1,35% węgla. Przykładowo stal, z której w Japonii robione są miecze samurajskie zawiera od 1.4% do 1.6% węgla.

Historia manufaktury

Początki manufaktury brzytew Thiers-Issard sięgają 1884 roku kiedy to dziesięcioletni Pierre Thiers rozpoczął praktyki u kowala. Jako uczeń mistrza kowalstwa pracował sześć dni w tygodniu. Po kilku latach praktyk doszedł do takiej wprawy, że potrafił uderzyć młotem kowalskim nawet 10 000 razy w ciągu jednego dnia, a w każdej ręce potrafił udźwignąć ciężar o wadze około 80kg. Mając 24 lata Pierre Thiers otworzył własny zakład kowalski, któremu nadał nazwę Thiers-Issard. Nazwa manufaktury pochodzi od nazwiska założyciela zakładu i nazwiska jego żony, tak by wyróżniać ją na tle innych kuźni, które prowadzili krewni Pierre Thiersa. Pierre Thiers pracował w swoim zakładzie aż do śmierci, która miała miejsce w 1929 roku. Po jego śmierci firmę prowadziła z powodzeniem jego żona wraz z synem. Dopiero zmiany powojenne negatywnie wpłynęły na zakład i popadł on w problemy finansowe. W 1985 roku manufakturę przejął Gilles Reynewaeter, którego przodkowie wytwarzali rączki do brzytew i noży, i zaopatrywali w nie także manufakturę Thiers Issard. Gilles do momentu zakupu manufaktury zajmował się wyłącznie produkcją noży i sztućców, ale od lat 90-tych wznowił produkcję brzytew w zakładzie, która stanowi zaledwie 3% całej wytwórni. 
Nowy właściciel skrupulatnie pielęgnuje tradycję Pierre Thiersa, wybierając do produkcji rączek brzytew najszlachetniejsze materiały jak np. kość bawołu, drewna egzotyczne czy kość słoniową. Każda brzytwa wykonana jest z ogromną starannością i stanowi potwierdzenie mistrzostwa manufaktury Thiers-Issard. 
Warto wspomnieć, że obecny właściciel manufaktury stworzył własny przepis na stal, która zawiera więcej węgla przez co brzytwa jest dłużej ostra i twardsza. Przekłada się to na większy komfort użytkowania i rzadszą konieczność ostrzenia brzytew.

Data sheet

Szerokość ostrza: 7/8

Rodzaj stali: stal węglowa

Czoło brzytwy: haczykowate

Wklęsłość ostrza: 1/1

Materiał wykonania: róg bawoli

Products in the same category