Valobra FOUGERE, twarde mydło do golenia w tygielku 100g

Wyprodukowane we Włoszech, tzw. twarde mydło o zapachu fougere zrobione na bazie łoju, które oferuje super śliskie, wręcz ochronne golenie. Mydło zawiera olejek kokosowy i witaminą E dzięki czemu działa odżywczo i nawilżająco, pozostawiając skórę jedwabiście gładką po goleniu. Mydło wystarcza na bardzo długo. Waga 100g.

Currently not in stock

76,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 7 loyalty points. Your cart will total 7 loyalty points that can be converted into a voucher of 3,50 zł.

More info

Wyprodukowane we Włoszech, tzw. twarde mydło o zapachu fougere zrobione na bazie łoju, które oferuje super śliskie, wręcz ochronne golenie. Mydło zawiera olejek kokosowy i witaminą E dzięki czemu działa odżywczo i nawilżająco, pozostawiając skórę jedwabiście gładką po goleniu.

Mydło wystarcza na bardzo długo.

Waga 100g.

Historia manufaktury:

W 1903 roku Virgilio Valobra założył fabrykę mydeł w Genui. W swej produkcji chciał zachować technikę mistrzów mydlarskich z XVIII w. oraz wykorzystywać przy niej same naturalne składniki. Starożytna metoda do produkcji mydła, która polegała na gotowaniu w kotle na otwartym powietrzu, była zawsze wykorzystywana przez Valobrę, a skarb cennych receptur był przez dziesięciolecia stale wzbogacany.

Na początku produkcji mydła Valobry miały kształt dłuższych prostokątów, ponieważ składały się z połączonych ze sobą dwóch lub trzech kostek, które były umieszczane bez opakowań w drewnianych skrzyniach.  Z czasem do produkcji mydeł zaczęto dodawać bardzo tłusty krem (tzw. zimny krem), który zawierał emolienty i substancje odżywcze, a w późniejszych latach zaczęto dodawać bezpośrednio witaminy A i E by zwiększyć ich zawartość w mydłach.

Każdy kawałek mydła Valobra jest unikalny – praktycznie tylko Valobra oferuje dziś mydła wytwarzane wg metody marsylskiej sięgającej XVIII wieku odmiennej niż w reszcie krajów Europy. Co więcej do dziś można kupić u nich tzw. mydła miękkie do golenia oraz mydła do mycia sprzedawane w blokach do odłamywania, w których wytwarzaniu wykorzystuje się tylko naturalne składniki.

Data sheet

Opakowanie: plastikowy tygielek

Rodzaj: klasyczny

Products in the same category