Saponificio Varesino, "Opuntia 4.3", duże mydło do golenia 150g

Wyjątkowe mydło o cudownym zapachu opuncji i cytrusów w pięknym cynowo aluminiowym tygielku. Cudowne działanie mydła jest bardzo widoczne. Dzieje się tak ze względu na efekt „filmotwórczy”, tzn. twarz pokrywa się cienką warstwą takim „filmem”. Ta folia zmniejsza tarcie mechaniczne i działa ochronnie przed ostrzem. Podczas spłukiwania z twarzy ten film jest bardzo wyczuwalny na rękach. 

R0108

148,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 14 loyalty points. Your cart will total 14 loyalty points that can be converted into a voucher of 7,00 zł.

More info

Wyjątkowe mydło o cudownym zapachu opuncji i cytrusów w pięknym cynowo aluminiowym tygielku.

Swoją nazwę mydło zawdzięcza wyciągowi z opuncji. Dzięki ekstraktowi z opuncji piana jest dużo lżejsza i wymaga mniej wody do wytworzenia. Cudowne działanie mydła jest bardzo widoczne. Dzieje się tak ze względu na efekt „filmotwórczy”, tzn. twarz pokrywa się cienką warstwą takim „filmem”. Ta folia, gdy tylko znajdzie się na skórze, zmniejsza tarcie mechaniczne i działa ochronnie przed ostrzem. Podczas spłukiwania z twarzy ten film jest bardzo wyczuwalny na rękach. Film ponadto utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry.

Mydło zostało w 100% wykonane we Włoszech z jedynie włoskich składników. Opakowanie także pochodzi z Włoch.

Mydło zostało wykonane ręcznie. Jest trzykrotnie mielone, ręcznie wycinane, a logo zostało wybite ręcznie drewnianym młotkiem za pomocą stempla tak jak to było robione na początku XX wieku przed rozpowszechnieniem pras przemysłowych.

Mydło ma kształt 150g krążka o średnicy 8,5cm i wysokości 2,3cm koloru wręcz czarnego i jest umieszczone w przezroczystym kartridżu PET, owiniętym w elegancką bibułkę i umieszczony w sztywnym, tekturowym, kwadratowym (długość boku 10cm) pudełeczku vintage.

Stosowanie:

W celu uzyskania najlepszego efektu należy zalać krążek mydła w tygielku gorącą wodą na kilka minut (tak, żeby je nakryć). Następnie nawilżyć swój pędzel w dobrze ciepłej wodzie i wycisnąć. Potem za pomocą pędzla wyrobić pianę w tyglu wykorzystując wodę z tygla. 20-30 sekund powinno wystarczyć żeby uzyskać gęstą mokrą pianę.

Data sheet

Opakowanie: metalowy tygielek

Rodzaj: klasyczny

Products in the same category

Customers who bought this product also bought: