SIMPSONS - TULIP T3, borsuk Super Badger, pędzel do golenia

Luksusowy pędzel - model TULIP T3 z włosiem Super Badger - legendarnej angielskiej manufaktury Simpsons wykonany ręcznie dawnymi metodami przez wykwalifikowanych rzemieślników – prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Włosie pędzla to starannie selekcjonowany, najwyższej klasy borsuk.

S-T3-SUPER

Currently not in stock

699,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 69 loyalty points. Your cart will total 69 loyalty points that can be converted into a voucher of 34,50 zł.

More info

Luksusowy pędzel - model TULIP T3 z włosiem Super Badger - legendarnej angielskiej manufaktury Simpsons wykonany ręcznie dawnymi metodami przez wykwalifikowanych rzemieślników – prawdziwych mistrzów w swoim fachu. Włosie pędzla to starannie selekcjonowany, najwyższej klasy borsuk.

Włosie z sierści borsuka ma doskonałe własności gromadzenia wody i dlatego umożliwia szybkie wytwarzanie gęstej i wilgotnej piany. Wyrabianie piany za pomocą pędzla z włosiem borsuka to prawdziwa przyjemność.

Włosie z klasy Super Badger to najdroższa, najbardziej selekcjonowana klasa włosia. Odpowiada ona klasie Silvertip stosowanej przez innych producentów. Cechą tej klasy jest to, że włosy nie są przycinane – ich końcówki naturalnie zakończone są bardzo delikatne. Jednocześnie są bardzo sprężyste i charakteryzują się zdolnością absorpcji wody. Włosy pochodzą głównie z szyi borsuka, a końcówki włosów tej klasy są niemal białe.

Rączka tego modelu jest ręcznie toczona ze specjalnej odmiany bakelitu i nie zmieniona w kształcie od kilkudziesięciu lat. Rączkę zdobi złote logo manufaktury.

Simpsons niezmiennie wytwarza rączki z odmiany bakelitu zwanej catalinem. Jest to tworzywo sztuczne bardzo powszechnie używane w USA w latach 1930 – 1950. Tworzywo ma tak elegancki i szlachetny wygląd, że było wykorzystywane nawet do produkcji biżuterii. Cechą charakterystyczną jego jest trwałość oraz to, że catalin zmienią swój kolor z czasem (kolor żółty staje się ciemniejszy). Rączki są toczone za pomocą tokarek napędzanych wodą.

Przedmiot na długie lata sprzedawany w eleganckim czerwonym płóciennym pudełku.

Doskonały pomysł na prezent.

Wymiary pędzla:

Całkowita wysokość: 105 mm
Wysokość rączki: 50 mm
Długość włosia: 55 mm
Średnica knota: 25 mm

 

Historia manufaktury

Początki manufaktury Simpsons sięgają 1919 roku kiedy Aleksander Simpsons założył małą manufakturę pędzli na londyńskim East End. Biznes doskonale się rozwijał, a produkowane przez Aleksandra Simpsonsa pędzle cieszyły się dużą popularnością oraz wygrywały liczne nagrody w konkursach. Od pewnego momentu pędzle Simpsonsa zaczęły być postrzegane jako najlepsze brytyjskie pędzle do golenia. Sukces trwał aż do czasów wojny kiedy bombardowanie Clapham w 1941 (gdzie mieściła się wówczas manufaktura Simpsonsa) dokonało wielu bolesnych zniszczeń. Po tym wydarzeniu działalność manufaktury została przeniesiona do West Country. W okresie powojennym manufaktura kontynuowała produkcję, jednak nowe formy golenia, nie wymagające pędzli do golenia, dość mocno odbiły się na popycie na wyroby Simpsonsa.

W 2008 roku firma została przejęta przez Vulfix, także twórców doskonałych pędzli do golenia, jednak kluczowym założeniem było zachowanie technik produkcji pędzli z czasów Aleksandra Simpsonsa czyli największego okresu świetności manufaktury.

Obecnie, kiedy tradycyjne golenie przeżywa swój renesans, doskonałe pędzle Simpsonsa znów stanowią obiekt pożądania i są świadectwem, że mistrzostwo zawsze zostanie docenione.

Data sheet

Materiał wykonania: żywica / akryl / tworzywo

Kolor uchwytu: kolor kości słoniowej

Rodzaj włosia: silvertip / super badger Simpsons

Products in the same category