ALEX SIMPSONS, Trafalgar 2, autorskie włosie syntetyczne, rączka w kolorze kości słoniowej

Pędzel Trafalgar T2 to średni pędzel z litowanej kolekcji pędzli ze sławnym włosiem syntetycznym opracowanym przez Simpsonsa. Włosie Trafalgar to sławne, niedawno opracowane włosie syntetyczne klasy oznaczonej przez producenta jako SOVEREIGN Synthetic Fibre, imitujące naturalne włosie borsucze klasy SilverTip, miękkie i aksamitne w dotyku a jednocześnie sprężyste.  

SIMPSONS-TRAFALGAR T2

Currently not in stock

79,99 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 7 loyalty points. Your cart will total 7 loyalty points that can be converted into a voucher of 3,50 zł.

More info

Pędzel Trafalgar T2 to średni pędzel z litowanej kolekcji pędzli ze sławnym włosiem syntetycznym opracowanym przez Simpsonsa. 

Włosie Trafalgar to sławne, niedawno opracowane włosie syntetyczne klasy oznaczonej przez producenta jako SOVEREIGN Synthetic Fibre, imitujące naturalne włosie borsucze klasy SilverTip, miękkie i aksamitne w dotyku a jednocześnie sprężyste.

Mark Watterson (dyrektor zarządzający Simpsons i potomek słynnego Alexa Simpsonsa) określił to włosie mianem „czarnego konia” na niezwykle konkurencyjnym rynku syntetycznych pędzli do golenia ze względu na piękny wygląd, smukłe linie i ergonomiczne właściwości, ale przede wszystkim ze względu na niską cenę, a jednocześnie piękne wykonanie.

Pędzel ma toczoną tokarką, wypolerowaną rączkę imitującą kość słoniową.

Przybliżone specyfikacje pędzla Simfix SF1:

Wysokość pędzla – 90mm

Wysokość rączki – 46mm

Średnica knota – 24mm

Historia manufaktury

Początki manufaktury Simpsons sięgają 1919 roku kiedy Aleksander Simpsons założył małą manufakturę pędzli na londyńskim East End. Biznes doskonale się rozwijał, a produkowane przez Aleksandra Simpsonsa pędzle cieszyły się dużą popularnością oraz wygrywały liczne nagrody w konkursach. Od pewnego momentu pędzle Simpsonsa zaczęły być postrzegane jako najlepsze brytyjskie pędzle do golenia. Sukces trwał aż do czasów wojny kiedy bombardowanie Clapham w 1941 (gdzie mieściła się wówczas manufaktura Simpsonsa) dokonało wielu bolesnych zniszczeń. Po tym wydarzeniu działalność manufaktury została przeniesiona do West Country. W okresie powojennym manufaktura kontynuowała produkcję, jednak nowe formy golenia, nie wymagające pędzli do golenia, dość mocno odbiły się na popycie na wyroby Simpsonsa.

W 2008 roku firma została przejęta przez Vulfix, także twórców doskonałych pędzli do golenia, jednak kluczowym założeniem było zachowanie technik produkcji pędzli z czasów Aleksandra Simpsonsa czyli największego okresu świetności manufaktury.

Obecnie, kiedy tradycyjne golenie przeżywa swój renesans, doskonałe pędzle Simpsonsa znów stanowią obiekt pożądania i są świadectwem, że mistrzostwo zawsze zostanie docenione.

Data sheet

Materiał wykonania: żywica / akryl / tworzywo

Kolor uchwytu: kolor kości słoniowej

Rodzaj włosia: syntetyczne

Products in the same category

Customers who bought this product also bought: