VULFIX No. 2236s, Super Badger, pędzel do golenia, kolor kość słoniowa

Przepiękny pędzel Vulfixa z włosiem klasy Super Badger. Rączka toczona ręcznie, zgodnie z designem z początku XX wieku. Pędzel został wykonany w legendarnej manufakturze angielskiej przez najwyższej klasy rzemieślników. Każdy pędzel stanowi dowód na mistrzostwo manufaktury i jest symbolem najwyższej jakości i klasy. Inwestycja na długie lata.

VX-No. 2236s

Currently not in stock

480,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 48 loyalty points. Your cart will total 48 loyalty points that can be converted into a voucher of 24,00 zł.

More info

Przepiękny pędzel, jeden z największych ręcznie robionych pędzli Vulfixa z włosiem klasy Super Badger. Rączka toczona ręcznie, zgodnie z designem z początku XX wieku. 

Pędzel został wykonany w legendarnej manufakturze angielskiej przez najwyższej klasy rzemieślników. Każdy pędzel stanowi dowód na mistrzostwo manufaktury i jest symbolem najwyższej jakości i klasy. Inwestycja na długie lata.


Wysokość rączki: 70mm
Całkowita wysokość pędzla: 130mm 
Średnica pęku włosia: 26mm


Włosie klasy "Super Badger"

To najwyższa i najdroższa klasa pędzli Vulfixa/Simpsonsa. Włosie to pochodzi z szyi borsuka i nie jest przycinane. Dlatego końcówki tego włosia są wybitnie delikatne co jest mocno odczuwalne podczas nakładania piany na twarz. Włosie tej klasy jest starannie selekcjonowane, bardzo elastyczne, odporne mechanicznie na złamanie i Wybierane są najszlachetniejsze, wysoko selekcjonowane włoski. Są tak dobierane, aby nie trzeba było ich podcinać mechanicznie. Końcówki sierści borsuczej są naturalnie zakończone i dzięki temu są bardzo miękkie w dotyku.

Włosie z borsuka to najlepsze na świecie włosie do wytwarzania pędzli do golenia. Jest elastyczne, wytrzymałe oraz doskonale chłonie wodę, dzięki czemu można wytwarzać doskonale kremową pianę do golenia. Dodatkowo ma tę własność, że nie dopuszcza do rozwoju bakterii nawet gdy jest mokre tak jak np. pędzle z końskiego włosia. Tworzenie piany to szybki i łatwy proces, a nakładanie piany pędzlem z włosia borsuka stanowi doskonały masaż twarzy.

Historia manufaktury

The Vulfix Old Original Shaving Brush Company to angielska manufaktura produkująca od ponad pół wieku najwyższej jakości pędzle do golenia. Obecnie firma jest właścicielem legendarnej marki Simpsons i w obu liniach (Vulfix i Simpsons) prezentuje z dumą swój kunszt i mistrzostwo. Firma jest znana na całym świecie i cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem. Wszystkie pędzle są ręcznie robione, a w przypadku droższych modeli nawet rączki są toczone ręcznie z kawałków akryl na historycznych kilkudziesięcioletnich tokarkach.
Zarówno pędzle Vulfix jak i Simpsons są najlepszymi angielskimi pędzlami do golenia i stanowią światową czołówkę.

Data sheet

Materiał wykonania: żywica / akryl / tworzywo

Kolor uchwytu: kolor kości słoniowej

Rodzaj włosia: super badger

Products in the same category

Customers who bought this product also bought: