List of products by manufacturer Taylor of Old Bond Street

Taylor of Old Bond Street została założona pierwszego września 1854 przez Jeremiasza Taylora, pradziadka dzisiejszego właściciela. Jeremiasz Taylor otworzył zakład fryzjerski w sercu londyńskiej dzielnicy West End na Bond Street. Szybko zyskał reputację wśród  brytyjskiego społeczeństwa, szczególnie jego ziołowe wyciągi do pielęgnacji włosów i leczenia skóry głowy. Później jego syn Iwan, wykształcony w dziedzinie chemii, kontynuował dzieło ojca tworząc ziołowe kosmetyki.

Tradycja Taylor kontynuowana była kolejno przez  następne pokolenie Sidney’a, który został prezesem w 1930 roku. Sidney otworzył nowy oddział Taylor of Old Bond Street na Jermyn Street, gdzie do dziś mieści się jego siedziba. Obecny właściciel – Leanard, dołączył do firmy w 1955 roku i kontynuował pracę nad tworzeniem kosmetyków do włosów i skóry głowy według  tych samych wysokich standardów co wcześniej. Szwagier Leanarda  -  Stanley Morris - dołączył do firmy w 1960 roku, a w 1996 do firmy dołączył bratanek Leanarda w celu podtrzymania tradycji rodzinnego biznesu.

Dzisiaj, z ponad 150-letnim doświadczeniem, Taylor of Old Bond Street kontynuuje tradycje rodzinne i nadal dostarcza wysokiej  jakości kosmetyki do włosów,  ciała i do golenia. Kremy do golenia Taylor of Old Bond Street składają się z  naturalnych składników  i są delikatnie perfumowane przy pomocy olejków eterycznych. Mydła do golenia Taylor of Old Bond Street  są sprzedawane w pięknych drewnianych  miseczkach, można do nich dokupic zapasowe wkłady.


Taylor z Old Bond Street jest znany ze swojej wody po goleniu i wód kolońskich -  na przestrzeni lat opracowali kilka markowych zapachów. Wśród nich Shaving Shop , Eton College, Mr Taylors,  St James i wiele innych. Wiele z tych zapachów jest dostępnych w kremach ​​do golenia i balsamach po goleniu.Showing 1 - 60 of 106 items
Showing 1 - 60 of 106 items