List of products by manufacturer Plisson, Francja

Manufaktura Plissona  została założona w 1808 roku przez Georgesa Plissona i niezwykle szybko zyskała świetną reputację oraz stała się wyznacznikiem norm jakości oraz trendów. Dzięki temu Plisson został oficjalnym dostawcą dla armii Napoleona Bonaparte. Od samego początku wszystkie pędzle pochodzące z tej manufaktury są tworzone ręcznie zgodnie z tradycją wypracowaną przez najwyższej klasy mistrzów. Pędzle są prawdziwymi brylantami wiedzy opartej o ponad 200-letnie doświadczenie i wyrażają w najwyższym stopniu nieprzemijającą pasję ich twórców.

Kluczową cechą tych pędzli jest wyjątkowo rygorystyczny dobór włosia – tylko z borsuka – pod kątem elastyczności, wytrzymałości oraz przede wszystkim chłonności wody. Plisson wykorzystuje włosie z całego świata. To które przejdzie niezwykle dokładną selekcję ma przypisywaną wewnętrzną klasę jakości. Tradycyjnie najwyższą klasę mogą otrzymać tylko pędzle z borsuka górskiego europejskiego. To właśnie ono, zdaniem ekspertów Plissona, jest niezwykle cenne i ma najlepsze właściwości. Bardzo dobre nawilżenie skóry stanowi klucz do dobrego golenia. Zatem pędzel o dobrych właściwościach chłonnych jest równie ważny w rytuale golenia jak dobra brzytwa czy maszynka do golenia.

Dziś z całym przekonaniem można powiedzieć, że ta marka sprawdziła się i udowodniła swoją wartość. Całe pokolenia użytkowników wybierały produkty właśnie tej manufaktury, niektóre nawet przechodziły z pokolenia na pokolenie. Nawet dziś, w epoce kosmicznych technologii, kunszt dawnych mistrzów pokazuje swoją klasę i bije o głowę współczesne techniki.  

Firma Plisson od wielu już lat produkuje również tradycyjne maszynki do golenia pod marką Plisson-Joris. Każda maszynka stanowi idealną kombinację luksusowego designu, ekstremalnej trwałości oraz niebywałej precyzji. Materiały jakie są wykorzystywane do produkcji tych maszynek są najwyższej jakości. Jest to złoto, platyna, pallad, róg, drewno egzotyczne i wiele innych. Każda maszynka jest idealnie wyważona i pozwala manewrować z niebywałą precyzją. Z całą świadomością można powiedzieć, że nie ma lepszych.

Prosimy o zapoznanie się z nasz ofertą Plissona – z czasem zamierzamy znacznie wzbogacić ofertę. Z racji tego, że dla większości produktów istnieje możliwość wyboru jakości włosia czy materiału indywidualne zamówienia są również możliwe!

Showing 1 - 9 of 9 items
 • 680,00 zł

  Przepiękna maszynka do golenia na wkłady Mach3 wykonana z mosiądzu pokrytego grubą warstwą 24k złota. Stonowany i wyrafinowany design, wzmocniony 24-karatowym złotem. Ten model z litego mosiądzu z serii Joris charakteryzuje się lustrzanym wykończeniem i odczuwalną wagą, co zapewnia doskonały chwyt i precyzję gestów. 

  680,00 zł
 • 650,00 zł

  Przepiękna maszynka do golenia na wkłady Mach3 wykonana z mosiądzu pokrytego grubą warstwą palladu. Pallad, który jest droższy niż srebro, to idealny metal wykorzystywany do produkcji biżuterii. Wystarczy go przetrzeć, żeby od razu błyszczał i trudno go zarysować. Maszynka jest idealnie zbalansowana i dobrze leży w dłoni.  Długość: 11,5cm. 

  650,00 zł
 • 599,00 zł

  Przepiękna maszynka do golenia na wkłady Mach3 wykonana z palisandru i mosiądzu pokrytego grubą warstwą palladu. Pallad, który jest droższy niż srebro, to idealny metal wykorzystywany do produkcji biżuterii. Wystarczy go przetrzeć, żeby od razu błyszczał i trudno go zarysować. Maszynka jest idealnie zbalansowana i dobrze leży w dłoni. 

  599,00 zł
 • 450,00 zł

  Piękna, stylowa miseczka do golenia z porcelany Limoges część metalowa wykonana z mosiądzu pokrytego grubą warstwą palladu.

  450,00 zł
 • 949,00 zł

  Ultraluksusowy pędzel do golenia manufaktury Plisson, model historyczny, która nieprzerwanie od 1808 roku zajmuje się produkcją najwyższej jakości pędzli do golenia. Włosie tego pędzla to ultraluksusowe włosie European White - Plisson jest jedynym na świecie producentem, który ma tak wygórowane wymagania dotyczące włosia wykorzystywanego do tworzenia...

  949,00 zł
 • 792,00 zł

  Luksusowy pędzel do golenia manufaktury Plisson, która nieprzerwanie od 1808 roku zajmuje się produkcją najwyższej jakości pędzli do golenia. Włosie tego pędzla to Czarny Borsuk. Włosie tego pędzla to Czarny Borsuk - Plisson jest jedynym na świecie producentem, który ma rygorystyczne dodatkowe wymagania dotyczące włosia wykorzystywanego do tworzenia...

  792,00 zł
 • 749,00 zł

  Luksusowy pędzel do golenia manufaktury Plisson, która nieprzerwanie od 1808 roku zajmuje się produkcją najwyższej jakości pędzli do golenia zaopatrywała samego Napoleona oraz inne koronowane głowy w akcesoria do golenia. Włosie tego pędzla to Czarny Borsuk.

  749,00 zł
 • 1 050,00 zł

  Ultraluksusowy pędzel do golenia manufaktury Plisson, która nieprzerwanie od 1808 roku zajmuje się produkcją najwyższej jakości pędzli do golenia. Włosie tego pędzla to ultraluksusowe włosie High Mountain White - Plisson jest jedynym na świecie producentem, który ma tak wygórowane wymagania dotyczące włosia wykorzystywanego do tworzenia pędzli do golenia.  

  1 050,00 zł
 • 599,00 zł

  Wspaniały złocony prawdziwym 24k złotem stojak z litego mosiądzu (ciężki), elegancko prezentujący akcesoria do golenia. Duży hak przeznaczony jest do mocowania pędzla do golenia od rozmiaru 10 do rozmiaru 16 (średnica 20-24 mm) zawieszonego „knotem w dół”. Mały haczyk jest kompatybilny z całą gamą maszynek do golenia Plisson. 

  599,00 zł
Showing 1 - 9 of 9 items