Brands There are 31 brands

Showing 1 - 31 of 31 items
 • Dovo, Solingen

  Na początku, DOVO była fabryką produkującą ostrza do brzytew składającą się z kuźni i szlifierni. Założyciele, Carl Dorp i Carl Arthur Voos, zatrudniali 13 pracowników. Od pierwszych dwóch liter ich nazwisk powstała nazwa firmy, DOVO.  Tzw. "jakość Solingen" jest minimalnym wymogiem dla DOVO, który musi być spełniony przez ich cały asortyment. Sprzęty do golenia i brzytwy są również produkowane przez należącą do DOVO manufakturę Merkur Solingen. Produkty Dovo Solingen to najwyższa jakość i wytrzymałość na lata!

 • Osma Laboratories, Francja

  Każdy kamyk ałunu jest inny, ręcznie formowany. Naturalne ałun potasowy to podwójny siarczan glinu i potasu. Warto zaznaczyć, że aluminium z kamienia ałunu nie jest wchłaniane przez skórę z powodu swojej szczególnej struktury molekularnej, w przeciwieństwie do innych pochodnych aluminium stosowanego w niektórych antyperspirantach. Używając kryształów z Laboratorium Osma masz pewność, że kryształ nie zawiera niebezpiecznych związków ( w przeciwieństwie do niektórych kamieni ałunu z Chin).

 • Robert Klaas Manufaktur Solingen

 • Simpsons

  W 1919 roku Aleksander Simpson zaczął robić pędzle na londyńskim East Endzie. Wkrótce rozwinął swój biznes i przeniósł go do Clapham, gdzie licznymi wygranymi w rozmaitych konkursach wyrobił sobie reputację jednego z najlepszych producentów pędzli do golenia. W 1941 roku po stracie swojej manufaktury podczas bombardowania przeniósł swoją działalnosc do West Country. W 2008 firma została odkupiona przez Vulfix, który kontynuuje jej wspaniałe tradycje wyrobu w całości ręcznie najlepszych w świecie pędzli do golenia, technikami tymi samymi, którymi sam Alexander Simpson stosował w momencie zakładania swojej manufaktury.

 • Taylor of Old Bond Street

  Taylor of Old Bond Street została założona pierwszego września 1854 przez Jeremiasza Taylora, pradziadka dzisiejszego właściciela. Jeremiasz Taylor otworzył zakład fryzjerski w sercu londyńskiej dzielnicy West End na Bond Street. Szybko zyskał reputację wśród  brytyjskiego społeczeństwa, szczególnie jego ziołowe wyciągi do pielęgnacji włosów i leczenia skóry głowy. Później jego syn Iwan, wykształcony w dziedzinie chemii, kontynuował dzieło ojca tworząc ziołowe kosmetyki.

  Tradycja Taylor kontynuowana była kolejno przez  następne pokolenie Sidney’a, który został prezesem w 1930 roku. Sidney otworzył nowy oddział Taylor of Old Bond Street na Jermyn Street, gdzie do dziś mieści się jego siedziba. Obecny właściciel – Leanard, dołączył do firmy w 1955 roku i kontynuował pracę nad tworzeniem kosmetyków do włosów i skóry głowy według  tych samych wysokich standardów co wcześniej. Szwagier Leanarda  -  Stanley Morris - dołączył do firmy w 1960 roku, a w 1996 do firmy dołączył bratanek Leanarda w celu podtrzymania tradycji rodzinnego biznesu.

  Dzisiaj, z ponad 150-letnim doświadczeniem, Taylor of Old Bond Street kontynuuje tradycje rodzinne i nadal dostarcza wysokiej  jakości kosmetyki do włosów,  ciała i do golenia. Kremy do golenia Taylor of Old Bond Street składają się z  naturalnych składników  i są delikatnie perfumowane przy pomocy olejków eterycznych. Mydła do golenia Taylor of Old Bond Street  są sprzedawane w pięknych drewnianych  miseczkach, można do nich dokupic zapasowe wkłady.


  Taylor z Old Bond Street jest znany ze swojej wody po goleniu i wód kolońskich -  na przestrzeni lat opracowali kilka markowych zapachów. Wśród nich Shaving Shop , Eton College, Mr Taylors,  St James i wiele innych. Wiele z tych zapachów jest dostępnych w kremach ​​do golenia i balsamach po goleniu. • Thiers Issard, Francja

   Brzytwy z manufaktury Thiers Issard są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Firma tworzy również ekskluzywne i bardzo drogie noże ze stali damasceńskiej. A od 1920 roku produkuje również żyletki. Jest ogromnie popularna w USA.
  Manufaktura Thiers Issard została założona w 1884 przez Pierre Thiers (1860–1929). Należał do rodziny Mistrzów tworzących brzytwy. Rodzina posiadała własną kuźnię.
  W 1870 r. Pierre Thiers rozpoczął praktyki u mistrza kunsztu tworzenia brzytew i po dwudziestu czterech latach w branży opanował sztukę kucia brzytew na tyle dobrze, by zyskać sławę wśród znawców i koneserów.
  W 1884 roku Pierre Thiers założył własną kuźnię nazwając jąThiers-Issard ( od połączenia nazwiska jego i nazwiska żony, aby wyróżnić się od reszty rodziny, która posiadała podobne firmy). Thiers Pierre nieprzerwanie pracował w kuźni do końca swojego życia w 1929 roku, zmarł prawdopodobnie na stanowisku pracy.
  Po jego śmierci jego syn Pierre Thiers Jr (1884-1962) wspierany przez matkę kontynuował rodzinny biznes. Pierre Thiers Jr pracował jako praktykant u ojca i był wykwalifikowanym rzemieślnikiem. Interes prosperował na tyle dobrze, że pozostali członkowie rodziny dołączali sukcesywnie do formy, począwszy od Louis Thiers (1910/85), a później inny Pierre Thiers (1914/97).
  W 1985 r. firma Thiers-Issard została przejęta przez Gilles Reynewaeter.

 • Truefitt & Hill

  Od lat jest synonimem dobrego smaku, doskonałej jakości usług i tradycji. Firma Truefitt miała zaszczyt służyć dziewięciu kolejnym władcom Wielkiej Brytanii i robi to do tej pory.

   

  Korzystając z dwóch wieków doświadczeń pochodzących z bliskich kontaktów z klientami firma oferuje kosmetyki najwyższej jakości. Ich produkty, tworzone z najwyższej jakości składników, są praktyczne i jednocześnie wyrafinowane.

 • Vulfix, Isle of Man

  Firma jest znana na całym świecie z najlepszej jakości produktów, a przy tym dosyć niskiej cenie. Cieszy się najlepszą reputacją na rynku golenia na mokro. Jej pędzle używane są w najsławniejszych salonach fryzjerskich całego świata.

  Wszystkie pędzle są ręcznie robione, sygnowane znakiem firmowym The Vulfix Old Original Shaving Brush Company. Manufaktura tworzy też pędzle dla innych firm i branduje je ich indywidualnym logo.


  W 2008 r. Progress Vulfix przejął najsławniejszą na świecie firmę produkującą pędzle do golenia Simpsons i kontynuuje tradycje Aleksandra Simpsona tworząc całkowicie ręcznie najlepsze na świecie pędzle. Pędzle tworzone są przy użyciu technik z 1919 roku.

 • Wacker SOLINGEN

  Heribert Wacker jest ostatnim niezależnym Mistrzem rzemiosła kucia brzytew w Solingen (Niemcy). Od pięćdziesięciu trzech lat tworzy najwyższej klasy brzytwy do golenia nabywając wcześniej doświadczenie w Dorko. Heribert jest trzecim pokoleniem rzemieślników brzytew i obecnie przekazuje swoją wiedzę i umiejętności swojemu synowi, który zamierza iść w jego ślady. Potrafi dowolny odlew brzytwy zamienić w dzieło sztuki.

Showing 1 - 31 of 31 items