Honing set: Coticule STANDARD 200 x 40 mm + bout + wooden box

Sławny belgijski kamień Coticule dobrany specjalnie do ostrzenia brzytew. Za pomocą pasty ściernej reguluj esz jego moc  ścierną. Wersja STANDARD o rozmiarze 200 x 40 mm, sprzedawany w eleganckim firmowym pudełku w komplecie z okruchem do tworzenia pasty ściernej.

COT#211

549,00 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 54 loyalty points. Your cart will total 54 loyalty points that can be converted into a voucher of 27,00 zł.

More info

Kamień Coticule o żółtej barwie składa się z dwóch warstw. Górna warstwa kamienia ma grubość od 5mm do 10mm (nie każdy pokład kamienia ma taką samą grubość) i jest ona przyklejona do czarnego łupku (nie ma on własności ściernych). Ma on ziarnisty wzór (choć powierzchnia wydaje się całkowita gładka) przypominający słoje drewna. Granulacja kamienia wynosi od 6000 – 8000 gritów. Kamień Coticule jest kruchym materiałem dlatego wzdłuż krawędzi mogą być widoczne drobne pęknięcia. Jest to normalne w przypadku tak kruchego materiału i NIE MA żadnego wpływu na właściwości ostrzenia. Brzytwy na kamieniu Coticule ostrzy się przy użyciu wody, a jeden kamień wystarcza do perfekcyjnego naostrzenia brzytwy.

Wyróżnia się dwa poziomy jakości kamieni Coticule:

COTICULE STANDARD - powierzchnia kamienia może posiadać czarne linie lub plamy, mogą występować drobne pęknięcia z boku kamienia, jednak NIE MAJĄ one wpływu na jakość ostrzenia brzytew

COTICULE SELECTED - powierzchnia kamienia może zawierać różne odcienie.

OBA POZIOMY JAKOŚCI KAMIENI COTICULE POSIADAJĄ TAKIE SAME WŁAŚCIWOŚCI ŚCIERNE.

Zdjęcie przedstawia wiele kamieni Coticule typu Standard. Cena dotyczy jednego kamienia.

O BELGIJSKICH KAMIENIACH:

Ekstrakcja i produkcja kamieni Coticule w belgijskich Ardennach sięga XVII wieku. Jest to skała osadowa powstała 480 milionów lat temu, składająca się z szaro-żółtawego popiołu wulkanicznego i gliny zawierającej twarde kryształy granatów. Granaty spessartytów są tworzone przez przegrupowanie minerałów pod wpływem metamorfozy regionalnej. Coticule występuje tylko w ciemnych pionowych pokładach, uwiezionych między dwiema grubymi warstwami niebiesko-fioletowej łupki. Oznacza to, że kamień musi być wydobywany skrupulatnie i przeważnie bez użycia maszyn. Wydobywanie jest bardzo czasochłonne, pracochłonne i kosztowne, które może mieć miejsce tylko kilka miesięcy w roku, ze względu na wpływ różnych warunków atmosferycznych. Produkcja kamieni jest w 100% tradycyjna i sprawia, że każdy kamień to wyjątkowy przedmiot.

Data sheet

Akcesoria: Pudełko

Products in the same category

Customers who bought this product also bought: