Muhle NOM MARTEN 41CO, szczecina dzika, pędzel do golenia, koralowa rączka

Reduced price! Muhle NOM MARTEN 41CO, szczecina dzika, pędzel do golenia, koralowa rączka

Wysokiej jakości pędzel do golenia Muhle z linii NOM wykonany  ze szczeciny dzika. Rączka wykonana z koralowego akrylu. Doskonale wytwarza pianę i jest bardzo wytrzymały. Tworzenie piany to szybki i łatwy proces, a nakładanie piany pędzlem stanowi doskonały masaż twarzy.

Muhle-MARTEN41CO

26,09 zł tax incl.

-10%

28,99 zł tax incl.

By buying this product you can collect up to 2 loyalty points. Your cart will total 2 loyalty points that can be converted into a voucher of 1,00 zł.

More info

Wysokiej jakości pędzel do golenia Muhle z linii NOM wykonany  ze szczeciny dzika. Rączka wykonana z koralowego akrylu. Doskonale wytwarza pianę i jest bardzo wytrzymały. Tworzenie piany to szybki i łatwy proces, a nakładanie piany pędzlem stanowi doskonały masaż twarzy.

Historia manufaktury

Początki manufaktury Muhle sięgają roku 1945 kiedy to zaraz po zakończeniu działań wojennych Otto Johannes Muller powrócił do domu w Stutzengrun (Saksonia) i postanowił założyć małą manufakturę zajmującą się produkcją pędzli do golenia. Nie miał na to ani środków, ani materiałów. Początkowo szczecina była gotowana w kuchni, a produkcja trwała tylko wtedy gdy na to pozwalało światło słońca, bowiem nieustannie brakowało prądu. Pierwsze produkty opuszczały Stutzengrun na drewnianych wozach zaprzężonych w konie.
Na szczęście biznes dość dobrze się rozwijał. Po wojnie brakowało wszystkiego praktycznie w całej Europie i już kilka lat od początku produkcji Muhle zyskało odbiorców także poza granicami Niemiec, np. w Grecji, Arabii Saudyjskiej czy Rosji. Niestety pożar, który miał miejsce w 1949 roku spalił praktycznie całą manufakturę tj. szopę i magazyn. Na szczęście determinacja właściciela pozwoliła odbudować zakład w niedalekich opuszczonych zakładach tekstylnych.
Do śmierci pierwszego właściciela w 1965 manufaktura eksportowała swoje produkty do prawie 40 krajów na świecie. Po jego śmierci szefem zakładu został jego syn Hans-Jurgen. 
Niestety w 1972 roku zakład został najcjonalizowany przez ówczesne władze NRD. Jednocześnie połączono go z innymi zakładami tego typu i praktycznie do 1989 roku funkcjonował jako państwowe przedsiębiorstwo. Zmiany polityczne pozwoliły wykupić dawną część Muhle w 1990 roku dawnym właścicielom. Niestety wszystko praktycznie trzeba było zaczynać od nowa. Praktycznie do 2006 roku manufaktura odnawiała budynki, zatrudniała pracowników i wracała do korzeni. Po 2006 rozpoczęły się czasy prosperity przedsiębiorstwa. Produkcja wróciła do dawnych wzorców i kontynuowała dawne tradycjne. Stworzyła wiele cudownych i jednocześnie najwyższej jakości akcesoriów do golenia na bazie dawnych doświadczeń. Dziś Muhle promuje kulturę golenia, w której czynność golenia daleko wykracza poza tylko czynność utrzymania schludności. Muhle pokazuje jak uczynic z golenia przyjemny rytuał pozwalający wygospodarować chwilę dla siebie.

Data sheet

Materiał wykonania: żywica / akryl / tworzywo

Kolor uchwytu: czerwony

Rodzaj włosia: szczecina

Products in the same category

Customers who bought this product also bought: